Home » Inne » Czy faktycznie lokal gastronomiczny to dobry interes?

Dużo osób chciałoby otworzyć lokal gastronomiczny – jednak zapewne każdy się orientuje, iż otworzenie restauracji to znaczny koszt. A poza tym, zasadniczo jest tak, że lokale gastronomiczne padają o wiele częściej, niż biznesy działające w innych branżach. No cóż, to tak czy siak nie powinno znaczyć, iż we wszystkich przypadkach jesteśmy tak jakby skazani na ogłoszenie bankructwa. Jeżeli tak rozumujemy, tak naprawdę nie powinniśmy zakładać lokalu. To nie ma sensu! Pozytywne podejście to podstawa, pracownicy oraz smakosze potrafią to zresztą wyczuć.
- odnajdź odpowiednią niszę. A więc chociaż w dalszym ciągu kuchnia polska czy włoska są u nas niezmiernie popularne, to jednakże prawda jest taka, iż bez cienia wątpliwości warto oglądać się za nieco bardziej niszowymi typami. Może kuchnia ukraińska czy portugalska są OK?
- nigdy nie oszczędzaj na wielkości jedzenia. Tak czy siak narzut na potrawach jest duży, a więc nie ma sensu dawać porcji jak dla małego dziecka. Nie chodzi w tym momencie o zapychanie żołądka, przecież nie o to chodzi w jedzeniu, ale często jest tak, że potrawy są piekielnie nieduże.

Najstarsze wpisy: