Home » Nauka » Mobilnie, elastycznie, wygodnie – nauka przez Skype

Mobilnie, elastycznie, wygodnie – nauka przez Skype 

Nauka języka podobnie jak inne elementy życia codziennego w wieku XXI dynamicznie się zmienia. Jednym z czynników, który odpowiada na te zmiany jest niewątpliwie ukraińska platforma edukacyjna Preply, istniejąca od roku 2013 i coraz bardziej zdecydowanie wpływająca na sposób nauki języka, nie tylko na terenie Europy, ale i na rynku amerykańskim. Zadaniem jakie postawili przed sobą twórcy platformy było stworzenie przestrzeni pomocnej w łączeniu ze sobą uczniów i nauczycieli z całego świata. Korzystanie z serwisu nie jest płatne, a ceny korepetycji z native speakerem są niższe niż te prowadzone stacjonarnie w szkołach językowych. Do kogo kierowana jest oferta serwisu Preply? Do każdego zainteresowanego nauką języka wygodnie, efektywnie i za rozsądne pieniądze – do uczniów, studentów, biznesmenów, a także hobbystów. W serwisie dostępnych jest wielu korepetytorów, nie tylko z języka angielskiego. Obecnie oferowana jest nauka 11 języków, między innymi włoskiego, hiszpańskiego i niemieckiego. Platforma oferuje różne poziomy zaawansowania i zajęcia o najróżniejszych porach dnia. Dlatego jest rozwiązaniem uniwersalnym.

Preply - widok strony glownej

Nauka angielskiego przez Skype to nowa metoda pozwalająca na znaczne podniesienie elastyczności nauki języka. Można w ten sposób wygodnie połączyć naukę z pomocą native speakera z elastycznością nauki przez Internet. Jak powszechnie wiadomo bez języka obcego możemy się obecnie czuć jak bez ręki. Najważniejszy wydaje się być język świata biznesu, język angielski, którym łatwo można się porozumieć w coraz większej ilości krajów. Rozwiązań mobilnych wspierających naukę języka mamy z roku na rok coraz więcej, to już nie tylko ćwiczenie wymowy z komputerem, ale i wiele aplikacji na smartfony czy konwersacje z nauczycielem prowadzone przez Internet. Odpowiedzią na zmieniające się potrzeby społeczeństwa w zakresie formy nauki języków jest e-platforma edukacyjna Preply.com, która oferuje innowacyjne rozwiązanie problemów takich jak brak czasu czy brak mobilności ucznia i nauczyciela. Znany i powszechnie używany komunikator Skype pozwala na prowadzenie lekcji z dowolnego miejsca na świecie, gdzie tylko połączenie internetowe jest wystarczająco dobre. Nie ma zatem żadnych ograniczeń – nasz nauczyciel może znajdować się na drugiej półkuli, a my spokojnie siedzieć u siebie w domu. Dzięki zastosowaniu komunikatora Skype nie ma najmniejszego problemu z tym, by odbywać Korepetycje z angielskiego przez internet i do tego z nauczycielem na przykład z Australii. Dzięki formie online, możemy odbywać korepetycje o dowolnej porze. Możemy również dostosować cenę usługi do swoich możliwości finansowych. Mamy zawsze bowiem kilka opcji do wyboru. Cena jest elementem ustalanym przez każdego lektora indywidualnie i obejmuje lekcję o długości 60 minut. To ogromne zalety platformy – elastyczność, mobilność oraz różne poziomy cenowe. Obecnie platforma oferuje lektorów prowadzących zajęcia z 11 różnych języków. Portal pozwala na szybkie i intuicyjne filtrowanie dostępnych korepetycji. Wyszukanie odpowiedniej oferty nie zajmie nam wiele czasu i nie sprawi kłopotu.

Jeżeli zależy nam na korzystaniu z zajęć w formie stacjonarnej, również mamy takie możliwości. Pośród ogłoszeń można bowiem znaleźć takie dotyczące zajęć odbywających się w trybie stacjonarnym, w wybranych miastach, między innymi w Poznaniu czy Warszawie. Pierwszy krok to wybór języka, którego nauką jesteśmy zainteresowani, a w dalszej kolejności mamy możliwość przejrzenia profili nauczycieli, którzy nam opcję zajęć stacjonarnych udostępnili. Jakie są największe plusy nauki przy wsparciu native speakera? Na pewno o wiele większa praktyczność przekazywanej nam wiedzy. Nie ma suchej gramatyki i regułek, stosujemy zwroty slangowe, ćwiczymy elastyczność języka, uczymy się zwrotów potocznych oraz wybranych zwrotów specjalistycznych. Wsparcie dobrego korepetytora pozwala nam na unikanie błędów, a także na poszerzenie naszego słownictwa w krótkim czasie. Sama rozmowa z nauczycielem wymaga od nas wiele zaangażowania i uwagi.

Portal Preply otwiera przed nami wiele możliwości, powiększa się z miesiąca na miesiąc zakres oferowanych przez portal opcji. Obecnie można uczyć się za pośrednictwem platformy 11 różnych języków na odmiennych poziomach zaawansowania. To nie tylko zajęcia dla początkujących, ale także i tych, którzy znają już język na poziomie zaawansowanym. Szeroka oferta profili nauczycieli, wszystkie strefy czasowe i różne poziomy cen powodują, iż Preply staje się doskonałym miejscem do nauki dla każdego. Jeżeli zależy nam na wygodzie nauki i szlifowania języka koniecznie powinniśmy jak najszybciej zapoznać się z ofertą platformy i zacząć z niej aktywnie korzystać.

Doszkolenie się z praktycznego zastosowania języka na pewno przyda się przed dłuższym wyjazdem za granicę, podobnie jak przed spotkaniem biznesowym czy też w chwili kiedy wybieramy się na rozmowę kwalifikacyjną. Jeżeli chcemy potrenować język obcy, warto oprócz lekcji sięgnąć po książki i gazety w języku obcym. Dobrym pomysłem jest również oglądanie filmów i programów w języku obcym, w przypadku angielskiego można wybrać takie stacje TV jak CNN, ale również BBC, czy choćby MTV. Dzięki temu mamy szansę lepiej osłuchać się z językiem i nie będzie dla nas trudne wdrożenie się w spotkanie biznesowe czy też życie codzienne w obcojęzycznej rzeczywistości.

Preply - logo

Najstarsze wpisy: