Home » Biznes » Sugestia ćwiczenia rozwojowego – forum

Profesjonalna zabawa komunikacyjna to często kluczowy element zadawalającego grupe wykładu handlowego czy konferencji. Nie dziwi więc, że trenerzy mogą nieraz dedykować ładnych kilka godzin nad stworzeniem unikalnej scenki edukacyjnej czy innego narzędzia. Często też chcą zastrzec prawa autorskie tak by potem sprzedawać licencje innym osobom. Tantiemy z takich symulacji lub gier mogą u najlepszych trenerów siegać czterystu tysięcy PLN rocznie. Oczywiście musimy założyć haracz dla fiskusa. Mimo wszystko skórka warta jest wyprawki. Tak bardzo są to atrakcyjne zarobki, iż kilkuset szkoleniowców z rodzimych agencji edukacyjnych kształtuje swoje przychody w dominującym stopniu z franczyzy na narzędziach szkoleniowych.
W vortalu Goldenline toczy się w tej chwili mała kłótnia w której menedżerowie HR wymieniają się uwagami w temacie potencjalnego aczkolwiek rzecz jasna nieudowodnionego plagiatu. Spory prawne trwaja w pokoju czata dedykowanego opiniom o Training Partners
Poruszane kwestia wyzwoliły adrenalinę toczących spór kadrowców. Każda osoba ma w oparciu o zaledwie parę informacji jednoznaczne zdanie. Analizowane są możliwości zaangażowania prokuratora. Rekomendujemy przejrzeć się debacie.
Swoją drogą – temat praw autorskich narzędzi trenerskich jest szeroki i w sumie niezbadany i nie ma w literaturze jednoznacznego rozstrzygnięcia. Szkoleniowcy prowadzący seminaria dla przywódców, warsztaty handlowe czy wyjazdy integracyjne mają spory dylemat. Także doświadczenia innych krajów nie ułatwiają sprawy.
Zapraszamy do wyrażania własnych opinii.

Najstarsze wpisy: