Vycestovat do zahraničí v mnoha případech zkrátka a jednoduše musíte. Bez ohledu na to, že venku řádí pandemie koronaviru. Je vysoká pravděpodobnost, že s tímto virem se budeme potýkat ještě dlouhou dobu, přesto se život nemůže úplně zastavit. Pokud rámci vašeho zaměstnání potřebujete cestovat, nebo si zkrátka chcete užít v klidu svou dovolenou, také v této situaci se můžete spolehnout na cestovní pojištění.

Kvalitní pojistka kryje i koronavirus

Koronavirus je dnes ve světě tématem číslo jedna, ale cestovatelé často v této souvislosti jednoznačně zajímá zejména cestovní pojištění. Pokud se na to podíváme čistě pragmaticky, je koronavirus onemocnění jako každé jiné, a tak by jej kvalitní cestovní pojištění mělo krýt v rámci standardních podmínek. Třeba taková ERGO pojišťovna má velmi dobře vyřešeno pojištění do zahraničí a koronavirus. Je zkrátka jedno, zda dostanete střevní chřipku, nebo onemocníte COVID-19. V obou případech budou pokryty případné náklady na ošetření.

Kromě toho u konkrétně zmiňované ERGO pojišťovny je zde nad rámec běžných smluvních podmínek také jedna nezanedbatelná výhoda. Pokud totiž vycestujete do oblasti, kde to není doporučeno z důvodu pandemické situace, také v těchto případech bude vaše ošetření v zahraničí pojišťovnou proplaceno. Jedinou podmínkou je splnit veškeré podmínky stanovené pro vstup na území cizí země.

Pozor si dejte pouze na výjimky

Každá pojistná smlouva samozřejmě má výjimky, kde k plnění nedochází. S ohledem na zmiňovanou ERGO pojišťovnou se však jedná čistě o běžné výjimky, na které se běžně cestovní pojištění nevztahuje. Typicky jsou to:

  • Vícenáklady za opožděný přílet
  • Náklady na ubytování a stravu

Jedná se o situace, kdy se dostanete třeba do karantény a budete si muset prodloužit pobyt v zahraničí. Zde vám mohou vzniknout další náklady například na letenku, budete muset platit dále za ubytování a stravu. To jsou náklady, které pojišťovna běžně neproplácí. Cestovní pojištění totiž kryje výhradně záležitosti, které se týkají nákladů na vaše ošetření. ERGO pojišťovna však nabízí pojištění do zahraničí online. To vám umožní mimo jiné si prodloužit pojistku, abyste byli kryti v případě problému i při neplánovaně prodlouženém pobytu.