Rozhlížíte se po nové práci, mrknete na pracovní web, například jobimi.cz, kde objevíte hned několik pracovních nabídek jako stvořených právě pro vás. Odešlete několik životopisů a v naději očekáváte pozvání na výběrová řízení či rovnou na osobní pohovory, jenže odpovědi nepřicházejí. Ačkoli můžete mít pro jednotlivé pracovní nabídky „dokonalou“ kvalifikaci, pozvání na pohovor přijít nemusí. Jak dostat svůj životopis na hormadu „ANO“? Jak zaujmout při odpovědi na nabídku práce Hradec Králové a jiné?

Pracovní nabídku si důkladně přečtěte

Co přesně chce konkrétní majitel firmy nebo náborář od úspěšného kandidáta? Jaké dovednosti, zkušenosti a tituly uvádějí jako povinné? Co uvádějí jako preferované?

Pokud si nemůžete zaškrtnout povinné náležitosti, nebo alespoň většinu z nich, pravděpodobně se na pohovor nedostanete. Můžete mít PhD nebo MBA, což je skvělé, ovšem práci ve stavebnictví vám to nezajistí. Vyhledejte si nabídky práce odpovídající vašemu vzdělání a zkušenostem na webu jobimi.cz.

Svůj životopis neustále aktualizujte

Máte-li vážný zájem o práci, vyplatí se přepsat svůj životopis, abyste zdůraznili konkrétní dovednosti a zkušenosti, které se shodují s nabídkou práce. Zaměstnavatelé často stráví pouze několik sekund prohlížením každého životopisu a hledáním konkrétních slov, která odpovídají jejich nejdůležitějším požadavkům. Pokud váš životopis zní, jako by patřil k jinému pracovnímu místu, je na hromádce „Ne“. Přizpůsobujte životopis konkrétním pracovním nabídkám, které na jobimi.cz naleznete. Práce Liberec vyžaduje jazykové dovednosti? Zdůrazněte je ve svém životopisu či motivačním dopisu, který také přizpůsbujte.

Minimálně se ujistěte, že váš životopis odpovídá názvu pracovní pozice a splňuje některé z požadavků uvedené v inzerátu.