Čirý křemen je jedním z nejoblíbenějších kamenů, které najdete v obchodech i na internetu a tradice praví, že je z nějakého důvodu i milovaný. Odedávna byl uctíván za to, že pomáhá vyvážit tělo a vyčistit mysl.

Díky své jasné barvě je křemen, stejně jako ametyst, všestranným kamenem pro různé situace. Z tohoto důvodu je to skvělý kámen pro váš start a seznamování se s kameny.

Jak ho používat?

Držte křemen v levé ruce, zavřete oči a nahlas vyslovte jednu věc, která vás přiblíží k vašim finančním cílům. Nechte křemen, aby vás vedl po vaší cestě. Co je potřeba k vyjádření vašich požadavků? Vytvořte si takový směr, který je dosažitelný a orientovaný jako plán.

Odkud křemen pochází?

Křemen je krystalický minerál, který se stejně jako citrín, nachází po celém světě. Dnes většina

čirého křemene pochází původem z Alp, Brazílie, Japonska a Madagaskaru.

Růžová odrůda křemene pro lásku

Každý romantik si zamiluje růžovou odrůdu křemene. Je to kámen bezpodmínečné lásky, spojován se srdeční čakrou a povzbuzením. Naučíte se s ním odpouštět sami sobě i druhým. Otevře vám srdce.

Jak s ním pracovat?

Položte si ho na srdce a 6 x se zhluboka nadechněte (šest je číslo, které je často spojováno s láskou). Při dýchání si představte, jak kámen vyzařuje do vašeho srdce lásku, odstraňuje temnotu a bolest tak, aby uzdravil váš srdeční prostor. Pro celodenní láskyplnou energii noste růžový křemen na krku v podobě náhrdelníku.

Černý turmalín

Pro odstranění negativity použijte černý turmalín. Je skvělou volbou pro stagnující negativní energii – krystal pro vyčištění a vytvoření pozitivnějšího prostoru. Lidé věří, že je to silný a ochranitelský kámen. Má schopnost uzemnit jakýkoliv prostor.

Jak na terapii?

Použití černého turmalínu k odstranění negativity je velmi jednoduché. Turmalín umístěte ke vchodovým dveřím vašeho domova nebo pokud jich máte více, dejte je do všech koutů vašeho domova. Můžete si ho posadit i na pracovní stůl.

Černý turmalín je krystalický minerál těžený především v Brazílii a mnoha částech Afriky. Těžil se také v celé Asii a v zemích jako Indie, Srí Lanka a Indonésie.

Více o léčivých kamenech naleznete na e-shopu https://www.magieprirody.cz/