Jaký je úkol zpravodajství? Především objektivně a nestranně informovat o důležitých událostech, nepřikreslovat je a nezneužívat je pro manipulaci s veřejným míněním. Jedním z hlavních zdrojů informací dnes nejsou večerní televizní zprávy, ale především zpravodajské servery. Ne každý má čas v klidu usednout k televizním zprávám, ale internet má dnes většina lidí i v telefonu a může si snadno přečíst, co se událo.

Má to však jeden zásadní problém, nikde se nedočtete, že v Africe vypukla další občanská válka, že v mnoha zemích hrozí hladomor, že jsme přišli o další živočišný druh nebo že se schválil zákon, který nám vysaje další peníze z už tak poloprázdných peněženek. Zpravodajské servery vlastní společnosti, kterým jde samozřejmě o zisk. Největšího zisku se dosáhne tehdy, když se píší články s předpokladem, že budou mít co největší množství shlédnutí. V této kategorii samozřejmě vítězí bulvár, proč si číst o hladomoru, když zde mají vtipné video z Asie, jak vzal vítr Číňanovi klobouk z hlavy nebo drby z královského paláce v Británii.

Jak zachytit důležité informace

Občas se nějaká důležitá informace objeví, to snad jen proto, aby se takové portály mohli alespoň na oko tvářit jako seriózní. Dostávají se k nám tak jen střípky důležitých věcí a pokud chcete místo střípků ucelený obraz, je třeba sledovat zdrojů více. K tomuto účelu je jako stvořený portál https://www.cerstvezpravy.cz/. Ten monitoruje obsah všech kvalitních českých magazínů a zpravodajských serverů, třídí ho a zobrazuje podle titulků uspořádaných u jednotlivých zdrojů. Na jednom místě můžete s tímto webem vidět kompletní obsah, který v daný den vyšel na všech důležitých webech. Získáte tak mnohem rychlejší přehled o tom, co se kolem nás děje. Už se nemusíte brodit nesmyslnými články na jednotlivých serverech, na Cerstvezpravy.cz je najdete mnohem rychleji.