Situace, kterou zná nejspíš každý z nás. Cestování s dítětem, zejména pak s malým batoletem, se může stát doslova dobrodružstvím. A ne zrovna příjemným. Cestování s malým batoletem je náročným a únavným úkolem, na který je lepší připravit se dopředu. Nezáleží na tom, zda jedete na chalupu, která je hodinu cesty od domova, nebo zda budete v autě sedět po celou dobu cesty k moři. Tak jako tak – musíte vědět, jak své dítě zabavit. Naše půjčovna dodávek Praha a půjčovna dodávek Brno pro vás připravili návod na to, jak přežít dlouhou cestu autem.

Čeká vás dlouhá cesta autem a mezi vaše spolujezdce bude patřit i malé batole? V tom případě byste se měli na cestu dobře připravit. Víte, jak cestovat s dětmi? A jak s malým batoletem? Půjčovna dodávek Brno a půjčovna dodávek Praha vám poradí, jak na to.

Jak se na cestu s dítětem připravit?

Ze všeho nejdříve si uvědomte, že většina malých dětí na místě jen tak neposedí. Právě naopak. I proto děti namotivujte. Všechny přípravy musí probíhat v klidu, před dětmi buďte pozitivní a nadšení. Je velká šance, že děti svým nadšením nakazíte.

Jaký dopravní prostředek je nejvhodnější?

Auto, autobus, vlak, letadlo, ale i dodávka patří mezi způsoby, jak se můžete na svoji vysněnou dovolenou dostat. Pokud necestujete na extrémně velkou vzdálenost, za ideální cestování považujeme cestu autem či dodávkou. Pokud nechcete cestovat vlastním autem či dodávkou, půjčovna dodávek Praha a půjčovna dodávek Brno je vám k dispozici. Cestu si budete moct rozvrhnout podle svých možností, navíc vás nebudou ostatní spolucestující proklínat za pláč a další nepříjemnosti, které vás mohou potkat.

Jak staré dítě je připravené na cesty?

Pokud chcete vyrazit na cestu, nemělo by to být s dítětem mladším 2,5 měsíců. Ideální je však ještě starší dítě. Celou cestu pak musíte uzpůsobit právě vašemu potomkovi. Malé děti špatně snáší klimatické změny, proto s nimi v zimě nevyrážejte hned někam do tropů.

Kdy cestovat s půjčenou dodávkou?

Nejlepší dobou na to, kdy vyrazit na cestu, je večer. Máte větší šanci, že dítě cestu prospí. V tomto případě ale musíte brát i ohled na řidiče, který by neměl řídit příliš unavený. V případě, že jedete během dne, mějte v zásobě pohádky a hry, které vašeho potomka zabaví.

Půjčovna dodávek Praha a půjčovna dodávek Brno radí: Nezapomínejte na přestávky

V případě, že cestujete autem či dodávkou, nezapomínejte dělat pravidelné přestávky. Ty neprospějí jen vašim dětem, ale i vám. Při cestování s malým dítětem dělejte přestávky každou hodinu, po třech hodinách si musí odpočinout i řidič, tato přestávka by měla být delší.

Co nezapomenout vzít s sebou? Půjčovna dodávek Praha a půjčovna dodávek Brno to vědí

Kromě hraček a her, které vaše dítě zabaví, nezapomínejte na dostatečnou zásobu vody na pití a na svačinky. Dobře poslouží třeba zelenina s ovocem, sušenky, obložené pečivo apod. V případě cestování v horku nezapomínejte na to, že se vám některé potraviny mohou zkazit.