Odpočinek uprostřed rušného města je něčím, co každá metropole potřebuje. Stejně jako Praha. I když sem lidi jezdí hlavně za památkami, pozornost si určitě zaslouží i zdejší udržované parky a zahrady. Pokud plánujete návštěvu našeho hlavního města a chcete si užít i poklidnou procházku mimo davy turistů nebo třeba romantický piknik s výhledem na město, pak zkuste některé z následujících parků a zahrad.

Letenské sady

Z Letenských sadů je nádherný výhled na Vltavu a majestátní pražské mosty tyčící se nad ní. Jedná se o rozlehlý park s trasami ideálními pro běhání i in-line brusle i se zatravněnými plochami ideální pro různé venkovní hry nebo pikniky. Je zde krásná platanová alej, kterou dojdete k Letenskému zámečku, u něhož lze posedět u kávy nebo něčeho dobrého ve zdejší restauraci.

Botanická zahrada Troja

Botanická zahrada v Troji je oblíbeným místem místních i návštěvníků. Kromě klidné procházky vám nabídne pohled na různorodé rostliny, meditační japonskou zahradu, exotický skleník Fata Morgana nebo ocelovou rozhlednu. V zahradě je plno míst k odpočinku a k dispozici je i speciální pikniková louka, kde si lze zdarma zapůjčit lehátka. Pokud zamíříte do hlavního města na více dní, najděte si nějaký příjemný apartmán v Praze a do botanické zahrady určitě vyrazte.

Park Sacré Coeur

I když byste tento park dost možná hledali spíše v Paříži kvůli jeho názvu, hledali byste špatně. Tedy-baziliku Sacré Coeur v Paříži najdete, ale park je to pražský. Jedná se o park a zahradu v jednom, i když ještě před pár lety nebyla tato plocha příliš upravená. To už dnes ale neplatí a z parku se stalo oblíbené místo k procházkám a relaxaci. Mnoho lidí o tomto místě ani neví, přitom park nabízí opravdu úžasné výhledy.

Divoká Šárka

Jak už název napovídá, tenhle park je oproti ostatním opravdu o něco divočejší. Přesto je z centra přístupný prostřednictvím MHD a nabízí opravdový dotek přírody v podobě klikatícího se Šáreckého potoka, skal i mnoha květin a stromů. Jestliže je vaše ubytování v Praze někde v centru, nebude to žádný problém se do parku dostat. Pokud půjdete vrškem kaňonu, můžete si užít krásné výhledy na kaňon, hezká je ale i procházka podél potoka.