Chystáte se na cestu za hranice a vaše doprava závisí na letadlu? Jenže, před cestou musíte našetřit poměrně hodně peněz. Jednak budete potřebovat peníze na útratu na místě, budete potřebovat zaplatit ubytování a hodně peněz spolkne také samotná cesta. Letenky, transfery a podobně. Cestovat se však dá levně, minimálně můžete vychytat cenově přijatelné letenky! Jak na to?

Začněte plánovat včas

Na začátku lidé mají velmi nerealistické očekávání, tedy za týden nebo dva chtějí stihnout všechno. Projet si celou nebo minimálně půlku dané země, válet a odpočívat na pláži. A to dost dobře dohromady zkombinovat nejde. Vyberte si raději pár hlavních míst, které chcete vidět a následně je navštivte. Budete mít klid, pohodu a nepřijedete z dovolené vyčerpaní.

Cestujte „na lehko“

Často můžete ušetřit také tím, že budete mít jen příruční zavazadlo. Sbalíte si jen to, co je nezbytně nutné, bez čeho nemůžete žít. Nesmíte zapomínat na to, že ve spoustě měst koupíte takřka všechno, co potřebujete. Na dovolenou balíte kufry stylem „kdyby náhodou“, ale to v civilizovaných městech nehrozí.