Chorvatsko je oblíbené letovisko, které během své letní dovolené navštíví celá řada turistů. Je to díky tomu, že svým návštěvníkům nabízí celou řadu zajímavostí.

Nádherné moře i pláže

Chorvatské pobřeží omývají vody Jadranského moře, které je považováno za jedno z nejkrásnějších moří a to nejen v Evropě. Svým návštěvníkům nabízí tyrkysově modrou vodu, čisté pláže se zlatavým pískem nebo malými oblázky, zátoky, které chrání skaliska a počasí v chorvatsku je také velmi příjemné. Pokud hledáte krásnou pláž, zavítejte na Zlatni Rat na ostrově Brač, Banje v centru Dubrovniku, Vela plažu na ostrově Krk, Lubenicu na ostrově Cres nebo Donju Luku v Makarské, která je velmi živá. Pro rodiny s dětmi je vhodná Rajska plařa, která se nachází na ostrově Rab. Tato pláž má velmi pozvolný vstup do moře. Celá řada pláží se pyšní Modrou vlajkou, což je symbol splňující určité standardy, které souvisejí s péčí o životní prostředí. Každá pláž disponující touto vlajkou nabízí čistou vodu, recyklaci odpadu, bezbariérový přístup, zdravotnické zařízení, informační centrum, zábavní prvky, toalety a kabinky na převlékání. Mezi velmi oblíbená místa patří chorvatsko ostrovy. Ubytování na některém z nich si můžete vybrat na portálu ubytovanivchorvatsku.

Dobré jídlo

Chorvatská kuchyně čerpá inspiraci ve středomořské kuchyni, ale objevuje se zde také vliv kuchyně italské, rakouské nebo maďarské. Mezi speciality a pochoutky místní kuchyně patří čevabčiči či ražniči, sušená šunka pršut, olivy, ryby a mořské plody a vynikající a chutný je také ovčí sýr, který se vyrábí především na ostrově Pag. Na své si přijdou i milovníci vín. Mezi zahraničními turisty je velmi oblíbená pálenka rakije.

Nejen moře, ale i přírodní krásy

Chorvatsko nenabízí jen moře a pláže, ale také nádhernou přírodu, která se nachází ve vnitrozemí. Mezi turisty oblíbená místa patří Národní park Plitvická jezera, který proslavila série filmů dle knih Karla Maye. Je součástí světového dědictví UNESCO. Dalším oblíbeným cílem je Národní park Krka, v němž můžete navštívit nádherné krápníkové kaskády s nezapomenutelnými vodopády.