Vodáctví patří v České republice mezi ty nejoblíbenější a nejrozšířenější aktivity u nás. Zatím co v zimě je pochopitelně tato zábava tabu, tak už z časného jara až po poslední možné dny na podzim si můžeme všimnout, že jsou české řeky protkané celou řadou nadšených vodáků. Jenže v letních měsících je tato zábava každým rokem v ohrožení.

Důvodem jsou vždy velice časná sucha, která mohou za snižování hladiny řek až na nesjízdnou úroveň. Na druhé straně extrému jsou potom prudké bouřky, které naopak řeky krátkodobě rozvodní a učiní jízdu na nich nebezpečnou. Jenže jednou z možností je také návštěva jižních Čech, které dokáží víceméně celoročně nabídnout dobré podmínky.

Skvělá hladina řek pro aktivní ježdění

Jižní Čechy mají to štěstí, že se objevují v pásu poměrně dost pravidelných dešťů. Je tady tak rozhodně běžnější, než jsou řeky spíše rozvodněné, nežli že nejsou sjízdné. Navíc se nemusíme bát o dostatek zábavy, protože mimo hlavního toku Vltavy jsou tady i další řeky, které nabídnou spoustu zábavy. Příkladem může padnout Malše nebo Otava. O pohodlí se přitom vodákům stará půjčovna lodí Vltava, která sídlí na mnoha místech jižních Čech.

Když jižní Čechy, tak pěkně od hranic!

A právě již zmíněná půjčovna lodí vám nabídne sjet si velice populární Vltavu víceméně rovnou od hranic s Rakouskem. Díky tomu si tak můžete užít tuhle úžasnou řeku v plné parádě. K dispozici je vám během celé sezóny půjčovna lodí Vyšší Brod. Sám Vyšší Brod je přitom jedním ze série historických měst, ve kterých rozhodně velice rádi ztratíte i pár hodin kocháním se a procházkou. Nemusíte tak stále trávit čas pouze na vodě, protože i břehy nabídnou spoustu zábavy.

Odvažte se i na prudší vodě

Ačkoliv je tok Vltavy většinou velice klidný, především díky extrémně širokému korytu, tak si i zde můžete užít spoustu aktivní zábavy na vodě, která vás nenechá odpočinout. Sama půjčovna raftů Vltava vám na správných místech nabídne kvalitní rafty, se kterými se nemusíte bát vyrazit i do záludnějších zákoutí Vltavy. Pro vodáky preferující klidnou jízdu tato místa nemusí být postrachem, protože se vždy dají obeplout.