Praca je pro nás zdrojem příjmů. Občas se nám do ní nechce, máme špatný den, kdy se nám nic nedaří. To je normální. Pokud ale tyto negativní pocity převažují před pozitivními, není něco v pořádku a možná nastává čas změny. Když se pro nás Praca Kraków stává strašákem, měli bychom se poohlédnout po volných pracovních pozicích, třeba i v jiném oboru. Přehledným je pracovní portál hitpraca.pl. Pracovní nabídky jsou zde rozdělené podle oborů lidské činnosti nebo podle konkrétních měst.

Jak poznat, že nastává čas na změnu práce?

Náznaků, že nastává čas na změnu práce, je hodně. Mezi časté patří neustálý pracovní stres, hlídání hodin, nevyhovující změny nebo vyšší pracovní ambice.

Neustálý pracovní stres

Chybí vám nadšení, do práce se netěšíte, budíte se v noci, jste permanentně podráždění a vaše nálada je skoro na bodu mrazu? Vše se může objevovat jako následek pracovního stresu. Ten ovlivňuje vaši náladu, ale také obranyschopnost těla. Zhoršuje se váš pracovní výkon a objevují se časté zdravotní komplikace. Pokud se cokoli z výše uvedeného u vás objevuje pravidelně, je na čase popřemýšlet o změně pracovního místa.

Hlídání času

Odpočítáváte minuty, kdy už půjdete domů? Chybí vám nadšení, berete si pouze minimální pracovní zátěž? Možná je čas poohlédnout se po jiné práci.

Nevyhovující změny

Doposud vám vaše práce i pracovní podmínky vyhovovaly. Zaměstnavatel vás však třeba přeřadil na jiné pracoviště, dal vám na starosti jinou pracovní náplň, která vám nevyhovuje, přišel do vašeho kolektivu někdo, s kým jste si nesedli, hodnoty společnosti, pro kterou pracujete již nejsou v souladu s těmi vašimi? Možná je právě nyní čas na změnu.

Nedostačující pozice

Jste ambiciózní, ale vaše povýšení je v nedohlednu. Náhle se objeví pracovní pozice, která je pro vás prestižnější, než ta vaše současná a vy přemýšlíte nad tím, zda je právě nyní vhodný čas na změnu. Připravte si aktuální životopis a motivační dopis a zkuste svoje šance.